Od momentu wznowienia produkcji w styczniu 2025 roku Huta Częstochowa wyprodukowała już ponad 100 tysięcy ton stali. To efekt konsekwentnie realizowanej strategii odbudowy potencjału zakładu i pracy zespołu, który udowodnił, że Częstochowa wróciła na hutniczą mapę Europy.
– Przekroczenie tej granicy potwierdza, że przyjęty model działania się sprawdza. To dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju i zwiększania skali produkcji. To także zasługa zaangażowania naszej załogi, która od początku była kluczowym elementem całego procesu – mówi Adrian Sienicki, prezes zarządu Huty Częstochowa.
Wzrost mocy operacyjnych i stabilna jakość produkcji umożliwiają Hucie skuteczną obecność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.
– Ten wynik pokazuje, że wracamy do gry w najważniejszych segmentach rynku – także eksportowych. Dla klientów liczy się dziś nie tylko jakość, ale i terminowość, a my dowodzimy, że jesteśmy partnerem, na którym można polegać – podkreśla Piotr Gluźniewicz, wiceprezes ds. handlowych.
Za sukcesem stoi także konsekwentna realizacja planów technologicznych i pełne zaangażowanie zespołu operacyjnego.
– Od początku pracowaliśmy z myślą o długofalowej stabilności procesu. Dzisiejszy wynik to efekt przemyślanych działań technicznych i sprawnego zarządzania produkcją – dodaje Jarosław Huptyś, dyrektor produkcji Huty Częstochowa.
Produkcja w Hucie trwa bez zakłóceń, a kolejne miesiące przyniosą dalsze zwiększanie wolumenów.
Czytaj także
Olimpiada „Przełam Bariery z Hutą Częstochowa”
Ponad 300 osób z niepełnosprawnością uczestniczyło 5 czerwca w Olimpiadzie Sportowej „Przełam Bariery z Hutą Częstochowa”. (...)
Hutę Częstochowa odwiedzli premier Donald Tusk i minister przemysłu Marzena Czarnecka.
Premier spotkał się z kierownictwem Huty, zarządem Węglokoks S.A. i przewodniczącymi związków zawodowych. Rozmowa dotyczyła sytuacji (...)
Hutnik w Radzie Nadzorczej Węglokoks S.A.
Mariusz Ciupiński z Huty Częstochowa Sp. z o. o. został wybrany jako przedstawiciel pracowników do Rady (...)